BELAMU.LT PASLAUGŲ TEIKIMO SĄLYGOS

 1. Bendrosios nuostatos

1.1. Šios prekių pirkimo - pardavimo taisyklės ( toliau ,,Taisyklės") sudarytos norint užtikrinti Pirkėjo ir Pardavėjo teises, nustatyti pareigas, prekių įsigijimo bei apmokėjimo už jas sąlygas, prekių pristatymo bei grąžinimo tvarką bei kitas su prekių pirkimu - pardavimu Belamu.lt internetinėje parduotuvėje susijusias nuostatas.

1.2. Norėdamas naudotis Belamu.lt teikiamomis paslaugomis, Pirkėjas privalo susipažinti su paslaugų teikimo sąlygose nustatytomis taisyklėmis. Uždėdamas varnelę ant ,,Aš susipažinau ir sutinku su paslaugų teikimo sąlygomis" Pirkėjas patvirtina, kad perskaitė visas taisykles, jas supranta ir sutinka su visomis jose išdėstytomis sąlygomis bei įsipareigoja jų laikytis. Jeigu Pirkėjas nesutinka su šiomis taisyklėmis, jis negali atlikti pirkimo - pardavimo sandorio ir naudotis Belamu.lt teikiamomis paslaugomis.

1.3. Pardavėjas pasilieka teisę bet kuriuo metu pakeisti, taisyti ar papildyti Taisykles, atsižvelgdamas į teisės aktų nustatytus reikalavimus ir prieš tai pranešęs apie taisyklių pakeitimus Pirkėjui.

1.4. Internetinės parduotuvės valdytojas yra įmonė UAB Karibus, įmonės kodas 303341682, PVM mokėtojo kodas LT100009164711, registracijos adresas Naujakurių g. 1, Čičinų k., LT-55243 Jonavos r., buveinės adresas Savanorių pr. 104, Kaunas. Telefonas - 8 677 62262, el. paštas info@belamu.lt

 1. Asmens duomenų apsauga

2.1.Registruojantis Belamu.lt internetinėje parduotuvėje Pirkėjas turi pateikti teisingą asmeninę informaciją (vardą, pavardę, el. pašto adresą). Perkant prekes Pirkėjas privalo pateikti papildomus teisingus duomenis (pilną mokėtojo adresą, pilną gavėjo adresą, telefono numerį, pasirinkti mokėjimo būdą). Pirkėjas atsakingas už teisingų duomenų pateikimą.

2.2. Bet kokia informacija, kuri yra susijusi su asmens duomenimis ir kuri yra užregistruojama internetinėje parduotuvėje Belamu.lt, laikoma slapta ir neviešinama.

2.3. Pirkėjas turi teisę bet kuriuo metu duomenis laisvai keisti, papildyti ar ištrinti.

 1. Pirkimo - pardavimo sutarties sudarymas

3.1. Sutartis tarp Pirkėjo ir Pardavėjo laikoma sudaryta nuo to momento, kai Pirkėjas internetinėje parduotuvėje, suformavęs prekių krepšelį, paspaudžia mygtuką “Patvirtinti užsakymą” ir apmoka Pirkėjo padarytą užsakymą.

3.2. Užsakymas pradedamas vykdyti tik po to, kai Pardavėjas užsakymo būseną pakeičia į "Patvirtintas", "Paruoštas atsiėmimui Kaune" arba "Paruoštas atsiėmimui Vilniuje".

 1. Pirkėjo teisės

4.1. Pirkėjas turi teisę pirkti prekes “Belamu.lt“ elektroninėje parduotuvėje šių Taisyklių nustatyta tvarka.

4.2. Pirkėjas turi teisę atsisakyti prekės pirkimo ir pardavimo sutarties ir grąžinti prekę, vadovaudamasis šioje sutarties 12 dalyje nurodytomis sąlygomis.

 1. Pirkėjo įsipareigojimai

5.1. Pirkėjas privalo sumokėti už prekes ir priimti jas šių Taisyklių nustatyta tvarka.

5.2. Pirkėjas, naudodamasis ,,Belamu.lt" internetine parduotuve, įsipareigoja laikytis šių Taisyklių, kitų sąlygų, aiškiai nurodytų internetinėje parduotuvėje bei nepažeisti Lietuvos Respublikos įstatymų bei teisės aktų.

 1. Pardavėjo teisės

6.1. Jei Pirkėjas bando pakenkti internetinės parduotuvės darbo stabilumui ir saugumui ar pažeidžia savo įsipareigojimus, Pardavėjas turi teisę nedelsiant ir be perspėjimo apriboti ar sustabdyti jam galimybę naudotis internetine parduotuve.

6.2. Atsiradus nenumatytiems trukdžiams Pardavėjas gali laikinai arba iš viso nutraukti internetinės parduotuvės veiklą, apie tai iš anksto nepranešęs Pirkėjui.

6.3. Pardavėjas turi teisę iš anksto nepranešęs Pirkėjui atšaukti jo užsakymą, jeigu Pirkėjas, pasirinkęs Taisyklėse aprašytą apmokėjimo už prekes būdą (apmokėjimas bankiniu pervedimu arba PayPal), nesumoka už prekes per 5 (penkias) darbo dienas.

6.4. Kai Pirkėjas pasirenka šiose Taisyklėse numatytą apmokėjimo būdą grynaisiais pinigais prekių atsiėmimo metu, Pardavėjas turi teisę iš anksto nepranešęs Pirkėjui anuliuoti jo užsakymą, jei Pirkėjas neatsima užsakymo per 5 (penkias) darbo dienas.

 1. Pardavėjo įsipareigojimai

7.1. Pardavėjas įsipareigoja gerbti Pirkėjo privatumo teisę į jam priklausančią asmeninę informaciją, nurodytą internetinės parduotuvės registracijos formoje, išskyrus Lietuvos Respublikos įstatymuose ir „Taisyklėse dėl asmens duomenų apsaugos“ nustatytus atvejus.

7.2. Pardavėjas įsipareigoja pristatyti Pirkėjo užsakytas prekes jo nurodytu adresu. Už duomenų pateikimo teisingumą atsako Pirkėjas.

7.3.  Pardavėjas užsakytų prekių siuntinį pradeda formuoti tik gavęs pilną apmokėjimą už prekes, jeigu yra pasirenkamas apmokėjimas banko pavedimu arba PayPal, arba pakeitęs užsakymo būseną į "Patvirtintas", jei yra pasirenkamas apmokėjimo būdas banko kortele atsiimant prekes paštomate arba apmokant kurjeriui. Apmokėjimas laikomas atliktu, kai visa mokėtina suma gaunama ir užskaitoma Pardavėjo banko sąskaitoje. 

7.4. Pardavėjas, dėl svarbių aplinkybių negalėdamas pristatyti Pirkėjui užsakytos prekės, įsipareigoja grąžinti Pirkėjui sumokėtus pinigus per 5 (penkias) darbo dienas, jeigu buvo atliktas bankinis pervedimas ir Pardavėjas gavo pinigus.

 1. Prekės kainos

8.1. Prekių kainos elektroninėje parduotuvėje ir suformuotame užsakyme nurodomos eurais.

8.2. Pardavėjas įsipareigoja prekes parduoti už užsakymo momentu galiojančias ir užsakymu patvirtintas kainas.

 1. Prekių apmokėjimo tvarka ir terminai

9.1. Pirkėjas apmokėti už prekes turi ne vėliau kaip po penkių darbo dienų po pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo, t.y. ne vėliau kaip po penkių darbo dienų po užsakymo patvirtinimo.

9.2. Apmokėti už prekes galima šiais būdais:

Bankiniu pervedimu -  tai išankstinis apmokėjimas, kai Pirkėjas, gavęs reikalingus banko sąskaitos duomenis, į kurią reikia pervesti pinigus apmokant už užsakytas prekes, atlieka piniginį pervedimą naudodamasis internetinės bankininkystės sistema ar nuvykęs į banko skyrių.

Apmokėjimas atsiimant prekes -  pasirinkus šį apmokėjimo būdą, pirkėjas už prekes sumoka jų atsiėmimo momentu. Internetinėje parduotuvėje užsakius prekes ir pasirinkus apmokėjimą atsiimant, Pirkėjas gali atvykti atsiimti prekių Pardavėjo nurodytu prekių atsiėmimo adresu bei darbo laiku. Pirkimo - pardavimo sutarties sudarymo momentu, šiuo atveju, laikomas Pirkėjo apmokėjimo už prekes momentas.

Internetine mokėjimo sistema PayPal už prekes galima atsiskaityti per PayPal apmokėjimo formą.

Apmokėjimas LP Express paštomate banko kortele arba grynaisiais pinigais arba banko kortele LP Express kurjeriui - pasirinkus šį apmokėjimo būdą, užsakymas yra išsiunčiamas negavus jokio avansinio mokėjimo.

 1. Prekių pristatymas

10.1. Pirkėjas, užsakydamas prekes, įsipareigoja nurodyti tikslią prekių pristatymo vietą bei kontaktinio telefono numerį.

10.2. Prekes pristato Pardavėjas arba jo įgaliotas atstovas.

10.3. Pirkėjas įsipareigoja prekes pristatymo metu priimti pats. Tuo atveju, kai jis prekių pats priimti negali, o prekės pristatytos nurodytu adresu ir remiantis kitais Pirkėjo pateiktais duomenimis, Pirkėjas neturi teisės reikšti Pardavėjui pretenzijų dėl prekių pristatymo netinkamam gavėjui.

10.4. Visais atvejais Pardavėjas atleidžiamas nuo atsakomybės už prekių pristatymo terminų pažeidimą, jeigu prekės Pirkėjui nėra pristatomos arba pristatomos ne laiku dėl Pirkėjo kaltės arba dėl nuo Pirkėjo priklausančių aplinkybių.

10.5. Prekes pristatyti Pirkėjui galima šiais būdais:

Registruotu pirmenybiniu paštu - prekės siunčiamos registruotu pirmenybiniu paštu. Prekių pristatymo kaina visoje Lietuvoje yra 1,99 eurai. Pirkėjams, gyvenantiems Europos Sąjungos valstybėse prekių pristatymas kainuoja 3,99 eurus. Prekių pristatymas registruotu pirmenybiniu paštu į Norvegiją ir kitas valstybes kainuoja 4,99 eurus. Užsakant prekių daugiau nei už 29 eurus siuntimas registruotu pirmenybiniu paštu yra nemokamas (išskyrus siuntimą į Europos Sąjungos valstybes ar Norvegiją). Prekių siuntimas į ES šalis registruotu pirmenybiniu paštu yra nemokamas užsisakius už daugiau nei 190 eurų. Prekių pristatymas į Norvegiją ir kitas valstybes yra nemokamas, užsakius daugiau nei už 230 eurų. Pardavėjas, išsiųsdamas prekes, pasilieka jų išsiuntimą patvirtinančius dokumentus, tad kilus pretenzijoms dėl prekių pristatymo vėlavimo ar kitų nesklandumų, šie dokumentai yra laikomi įrodymu. Pirkėjas, užsakydamas prekes registruotu paštu, įsipareigoja nurodyti tikslų ir pilną savo adresą, vardą bei pavardę.

Prekių atsiėmimas parduotuvėje - Internetinėje parduotuvėje užsakius prekes ir pasirinkus atsiėmimą parduotuvėje, Pirkėjas gali atvykti atsiimti prekių Pardavėjo nurodytu adresu bei darbo laiku. Pirkimo - pardavimo sutarties sudarymo momentu, šiuo atveju, laikomas Pirkėjo apmokėjimo už prekes momentas. Prekes šiuo būdu galima atsiimti Kauno bei Vilniaus mieste.

LP Express paštomatais bei kurjeriu - siunta pristatoma į pasirinktą LP Express paštomatą arba LP Express kurjerio Pirkėjo nurodytu adresu. Informaciją kaip atsiimti siuntą iš LP Express paštomato pirkėjas gauna SMS žinute iš LP Express sistemos. LP Express kurjeris nurodytu telefono numeriu informuoja apie numatomą pristatymo laiką. 

10.6. Prekių pristatymo metu Pirkėjas privalo patikrinti siuntos būklę. Pirkėjui pasirašius siuntos perdavimo – priėmimo dokumente, laikoma, kad siunta yra perduota tinkamos būklės. Pastebėjęs, kad pristatytos siuntos pakuotė pažeista (suglamžyta, šlapia ar kitaip išoriškai pažeista), Pirkėjas privalo tai pažymėti  siuntos perdavimo – priėmimo dokumente bei surašyti laisvos formos siuntos pažeidimo aktą. Pirkėjui neatlikus šių veiksmų, Pardavėjas yra atleidžiamas nuo atsakomybės prieš Pirkėją dėl prekių pažeidimų, jeigu tokie pažeidimai buvo sąlygoti pakuotės pažeidimų, kurių Pirkėjas nepažymėjo aukščiau nustatyta tvarka.

 1. Prekių kokybės garantija

11.1. Kiekvienos Belamu.lt elektroninės parduotuvės parduodamos prekės savybės bendrai nurodomos prie kiekvienos prekės esančiame prekės aprašyme.

11.2. Visoms internetinėje parduotuvėje parduodamoms prekėms taikoma 24 mėnesių kokybės garantija. Norėdamas pasinaudoti šia teise, Vartotojas turi susisiekti su Pardavėju internetinėje parduotuvėje nurodytais kontaktiniais duomenimis bei pateikti rašytinį prašymą su nurodytais trūkumais bei priežastimis ir prekių įsigjimą patvirtinantį dokumentą.  Jei pirkimo momentu daiktas buvo tinkamos kokybės ir atsiradę trūkumai yra sąlygoti netinkamo naudojimo ar sumontavimo, ši garantija nėra taikoma.

11.3. Pardavėjas neatsako už tai, kad internetiniame prekybos centre esančios prekės savo spalva, forma ar kitais parametrais gali neatitikti realaus prekių dydžio, formų ir spalvos dėl Pirkėjo naudojamo monitoriaus ypatybių.

 1. Prekių grąžinimas ir keitimas

12.1. Pirkėjas (vartotojas) turi teisę atsisakyti prekės pirkimo ir pardavimo sutarties ir grąžinti prekę, pranešdamas apie tai Pardavėjui per 14 dienų nuo prekės pristatymo, šiomis sąlygomis:

12.1.1. Pirkėjas turi teisę grąžinti prekę, jeigu prekė yra kokybiška, nesugadinta, nebuvo panaudota, pakeista ar kitaip iš esmės nepasikeitė jos išvaizda.

12.1.2 Pardavėjui gavus pranešimą elektroniniu paštu (elektroniniame laiške Pirkėjas nurodo norimą grąžinti prekę bei prekės užsakymo numerį) apie pirkimo ir pardavimo sutarties atsisakymą, Pirkėjas prekes Pardavėjui grąžins per 15 dienų nuo pranešimo gavimo.

12.1.3. Pardavėjui gavus grąžinamas prekes ir įvertinus jų kokybę, per 7 dienas Pirkėjui bus grąžinta už prekę sumokėta pinigų suma.

12.1.4. Jeigu Pardavėjui grąžinta prekė bus panaudota, sugadinta, pakeista ar kitaip neatitiks prekinės išvaizdos reikalavimų, pardavėjas pasilieka teisę Pirkėją informuoti apie nustatytus trūkumus ir nepriimti grąžinamos prekės.

12.1.5. Greitai gendančių prekių, prekių užklijuotose pakuotėse, kurių nebegalima grąžinti, kai pakuotė jau pažeista, grąžinimas nėra galimas.

12.1.6. Pirkėjo patirtos išlaidos, grąžinant Pardavėjui prekes, nėra kompensuojamos.

12.2. Prekių grąžinimo taisyklės sudarytos remiantis Civilinio kodekso nuostatomis bei LR Vyriausybės nutarimu dėl Mažmeninės prekybos taisyklių patvirtinimo (2001 m. birželio 11 d. Nr. 697, 2014 m. redakcija).

12.3 Prekių, kurios patenka į Mažmeninės prekybos taisyklėse nustatytą sąrašą daiktų, kurių pardavėjas neprivalo pakeisti ar grąžinti už juos pirkėjui pinigų, jeigu parduoti daiktai yra tinkamos kokybės, tokių kaip parfumerijos, kosmetikos ir tualetinių preparatų, ir kitų, Pardavėjas neprivalo pakeisti ar grąžinti už juos pirkėjui pinigus.

12.4. Vadovaujantis vartotojų apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais, prašymą/skundą dėl mūsų interneto parduotuvėje įsigytos prekės ar paslaugos taip pat galite pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, el. p. tarnyba@vvtat.lt, tel. 8 5 262 67 51, interneto svetainėje www.vtat.lt, jos teritoriniams padaliniams apskrityse - http://www.vvtat.lt/index.php?470187665) ar užpildyti prašymo formą EGS platformoje http://ec.europa.eu/odr/

 1. Atsakomybė

13.1. Pirkėjas yra visiškai atsakingas už ,,Belamu.lt" registracijos formoje pateiktų duomenų teisingumą. Jei Pirkėjas nepateikia registracijos formoje tikslių duomenų, Pardavėjas neatsako už dėl to atsiradusius padarinius.

13.2. Pirkėjas atsako už savo prisijungimo duomenų perdavimą tretiesiems asmenims. Jei Belamu.lt teikiamomis paslaugomis naudojasi trečiasis asmuo, prisijungęs prie internetinės parduotuvės, naudodamasis Pirkėjo prisijungimo duomenimis, Pardavėjas šį asmenį laiko Pirkėju.

13.3. Pardavėjas atleidžiamas nuo bet kokios atsakomybės tais atvejais, kai nuostoliai kyla dėl to, jog Pirkėjas, neatsižvelgdamas į Pardavėjo rekomendacijas ir savo įsipareigojimus, nesusipažino su šiomis Taisyklėmis, nors tokia galimybė jam buvo suteikta.

13.4. Jei Pardavėjo internetiniame prekybos centre yra nuorodos į kitų įmonių, įstaigų, organizacijų ar asmenų tinklapius, Pardavėjas nėra atsakingas už ten esančią informaciją ar vykdomą veiklą, tų tinklapių neprižiūri, nekontroliuoja ir toms įmonėms bei asmenims neatstovauja.

 1. Apsikeitimas informacija

14.1. Pardavėjas visus pranešimus siunčia Pirkėjo registracijos formoje pateiktu elektroninio pašto adresu arba nurodytu kontaktiniu telefono numeriu.

14.2. Pirkėjas visus pranešimus ir klausimus Pardavėjui siunčia ,,Belamu.lt" internetinės parduotuvės skyriuje „Kontaktai“ nurodytomis susisiekimo priemonėmis.

 1. Baigiamosios nuostatos

15.1. Šios taisyklės sudarytos vadovaujantis LR teisės aktais.

15.2. Šių taisyklių pagrindu kylantiems santykiams taikoma LR teisė.

15.3. Jeigu Pirkėjas nesutinka su šiomis taisyklėmis, jis negali naudotis ,,Belamu.lt" internetinės parduotuvės paslaugomis.

15.4. Visi nesutarimai, kilę dėl šių taisyklių vykdymo, sprendžiami derybų būdu.