Plaukų tiesinimas keratinu: ką svarbu žinoti?

Keratinas yra pluoštinis baltymas, natūraliai randamas plaukuose, kuris veikia kaip apsauginis skydas nuo drėgmės (pagrindinės pasišiaušusių plaukų priežasties). Laikui bėgant plaukai praranda keratiną dėl saulės poveikio, aplinkos, formavimo ir cheminių priemonių, todėl susidaro plaukų poringumas.

Keratinas pats savaime veikia su plaukų poringumu. Plaukai dažniausiai šiaušiasi, yra pažeidžiami ir veliasi dėl pernelyg poringų plaukų. Keratino procedūros užpildo spragas, kuriose keratinas buvo išeikvotas, todėl kovojama su drėgme ir plaukai atrodo sveikesni.

Galima rinktis iš įvairių keratino procedūrų, iš kurių populiariausias yra braziliškas keratinas (kai plaukų tekstūra ištiesinama). Keratino procedūra yra labiau skirta išlyginti ir suvaldyti besišiaušiančius, banguotus plaukelius, palyginti su tiesinimo procedūra, skirta plaukams tiesinti. Nors keratino procedūra gali šiek tiek ištiesinti plaukus, ji išlaiko plaukuose daugiau nepakitusių baltymų nei tiesinant. Skirtingai nuo tiesinimo procedūrų (kurios gali nutraukti baltymų ryšius, kad plaukų struktūra taptų visam laikui tiesi), keratino komplekso procedūros nepanaikins jūsų plaukų jungčių, o sumažins plaukų šiaušimasį ir atkurs jų sveikatą, suteikiant tiesinimo ir glotninimo efektą nekeičiant struktūros visam laikui. Tai leidžia įvairiapusiškai formuoti banguotą arba tiesią plaukų šukuoseną, kaip pageidaujama.

Šią procedūrą salone atliekant profesionaliam stilistui, plaukai papildomi didelės koncentracijos keratinu, kuris prasiskverbia per visą plauko struktūrą ir yra užsandarintas žievėje, kad atitaisytų pažeidimus. Tai užblokuoja drėgmę, atitaiso pažeidimus ir lūžinėjimus bei atkuria tvirtumą, kad plaukai būtų lygesni, žvilgantys ir sveikesni, lengviau suvaldomi ir žymiai sutrumpėtų formavimo laikas.

 

Pliusai ir minusai

- Galima perpus sutrumpinti džiovinimo laiką.

- Plaukai nesivelia taip lengvai.

 

Prieš

- Gali negrįžtamai pakeisti garbanų raštą.

- Brangus sprendimas, jei po procedūros nesilaikoma nurodymų.

- Gali prisidėti prie plaukų slinkimo, jei nesirūpinama plaukais, naudojant tinkamus produktus.

 

Keratino procedūros privalumai

Keratino procedūros turi daug teigiamų privalumų plaukams.

- Apsaugo nuo garbanojimosi esant padidėjusiai drėgmei: keratino plaukų procedūra puikiai tinka tiems, kurių plaukai šiaušiasi, ir yra sveikesnis pasirinkimas nei kitos tiesinimo procedūros. Kadangi keratino procedūros užpildo akytas spragas jūsų plaukų sruogose, jos visiškai išlygina plaukus ir neleis jiems pasišiaušti.

- Išlygina plauko odeles: vienas iš pagrindinių keratino gydymo privalumų yra tai, kad jis suglotnina garbanų raštą. Jei reguliariai tiesinate plaukus tieisintuvu, sutaupysite daug laiko.

- Suteikia blizgesio: kalbant apie blizgesio faktorių, tie, kurių plaukai yra natūraliai garbanoti, paprastai nemato savo plaukų blizgesio (garbanos atspindi šviesą mažiau nei tiesūs plaukai) – naudojant keratiną, jūsų plaukai atrodys daug blizgesni.

 

Kaip pasiruošti keratino procedūrai?

Kaip ir visas kitas cheminias plaukų procedūras, keratininį plaukų gydymą turėtų atlikti profesionalas, ir jūs visada turėtumėte su jais aptarti bet kokį reikalingą pasiruošimą. Nepaisant to, patartina atsisakyti išankstinio sruogų dažymo, nes cheminė medžiaga gali pašalinti spalvą ir ją pakeisti. Tačiau, jei turite šviesius plaukus, jūsų spalvą procedūros metu bei po jos gali padėti išsaugoti ir pagyvinti specialus Encanto Ultimate Blonde keratino rinkinys plaukų tiesinimui. Galiausiai turėtumėte įsitikinti, kad nesate jautrūs formaldehidui, nes jis gali sukelti tokias reakcijas kaip perštėjimas, niežėjimas ir deginimas akyse, nosies ir gerklės dirginimas ir sloga jautriems žmonėms. Bet kokiu atveju patariame geriau naudoti keratiną be formaldehido, pavyzdžiui, švelnios sudėties Encanto Encode keratinas plaukų tiesinimui.

 

Procedūros eiga

Technikas du kartus išplaus plaukus valomuoju šampūnu (pvz.: Encanto valomasis šampūnas su keratinu ir arganų aliejumi), kad įsitikintų, jog plaukai yra tikrai švarūs, be jokių nuosėdų ar likučių ir yra pasirengę sugerti visą produktą. Tada ant drėgnų plaukų užtepamas keratinas ir iššukuojamas link galiukų. (Pastaba: gali šiek tiek niežėti galvos odą). Keratino procedūros trukmė priklauso nuo naudojamos formulės, taip pat nuo jūsų plaukų tekstūros ir tankumo - tai paprastai užtrunka nuo dviejų iki keturių valandų. Paskutiniame etape plaukų forma toliau koreguojama naudojant šilumą – pirmiausia plaukų džiovintuvu ir galiausiai tiesintuvu, užsandarinant apdorojimą, kad būtų sukurta drėgmei atspari plėvelė ir lygios, šilkinės sruogos.

 

Ar galite pasidaryti tiesinimą keratinu patys?

Trumpas atsakymas yra „taip“, bet jis nebus toks veiksmingas kaip profesionalus gydymas. Procedūra namuose padengia plaukus, o ne prasiskverbia į plauko vidų, todėl rezultatai išliks tik apie savaitę.

Kad ir ką darytumėte, naudokite tik namuose skirtas procedūras. Nepirkite profesionalių produktų naudojimui namuose, nes norint juos tinkamai pritaikyti, reikalingas ekspertas. Net naudojant formulę be formaldehido, visada atidžiai perskaitykite informacinį lapelį ir laikykitės nurodymų bei naudokite priemonę gerai vėdinamoje patalpoje. Nors tokie produktai gali neduoti jums salono lygio rezultatų, tai atliks darbą be didesnių išlaidų. Puikus pasirinkimas - QOD CITY 30 DAYS kaukė su keratinu, ištiesinanti plaukus net iki 30 dienų!

 

Galimi šalutiniai poveikiai

Nors keratino procedūra nepažeidžia plaukų, tiesintuvas labai aukštoje temperatūroje gali. Rinkdamiesi temperatūrą visada naudokite profesionalų titano tiesintuvą ir optimaliausią sprendimą – pradėkite nuo žemiausios rekomenduojamos temperatūros ir padidinkite tik prireikus. Keratino procedūros efektas gali trukti iki šešių mėnesių, tačiau galite pastebėti, kad tai visam laikui paveikia jūsų garbanas. Norėdami išlaikyti rezultatus, turite naudoti plaukų priežiūros priemones be natrio chlorido. Apvyniokite plaukus šilko arba satino skara (arba pagalvės užvalkalu), kad plaukuose išliktų drėgmė, nes dėl gydymo plaukai gali greičiau išsausėti.

Galite pagerinti efekto ilgaamžiškumą neplaudami per dažnai šampūnu (laikui bėgant keratinas gali išsiplauti). Tarp plovimų rekomenduojama naudoti sausą šampūną – Batiste puikiai tinka apimties suteikti ir plaukams atšviežinti.

 

Priežiūra po procedūros 

Atlikus procedūrą, venkite iš karto plauti plaukus ir nenaudokite jokių plaukų priežiūros priemonių, kad keratino produktas sėkmingai įsigertų. Rekomenduojama palaukti bent tris dienas, kol plausite šampūnu be sulfatų. Mūsų rekomenduojamas COCOCHOCO besulfatis šampūnas švelniai valo, nesausindamas plaukų ir nesukeldamas galvos odos dirginimo. Taip pat turėsite vengti liesti savo plaukus bei nenaudoti plaukų gumyčių tris dienas po gydymo, kad išvengtumėte įlenkimų.

Jei po procedūros nepasirūpinsite plaukais, bus padaryta daugiau žalos nei naudos. Gydymas keratinu prisideda prie plaukų plonėjimo ir perteklinio plaukų slinkimo, jei plaukai netinkamai prižiūrimi, dėl didelio karščio ir chemikalų.

 

Keratinas puikiai tinka tiems, kurie nori ilgalaikių tiesių, lygių plaukų. Jei norite keisti šukuosenas tarp natūralių garbanų ir tiesių plaukų, tai gali būti ne jums tinkamas sprendimas.